Nový život pre WebElement - zo stretnutí je konferencia

WebElementOsobné

V januári 2014 som rozjímal nad tým, ako moc nemám chuť riešiť WebElement - stretnutie web developerov v Bratislave. Potom som to potiahol ešte ďalšie 3 roky.

Naposledy bolo stretnutie v Bratislave 8. decembra 2016. To znamená, že v Bratislave je už dlhšie uspaté, a zatiaľ sa mi ho zobúdzať nechce.

Jednak v Bratislave už dlhšie nežijem a cestovať tam len kvôli organizovaniu stretnutí moc nemá význam. Teda aspoň pre mňa nie.

A tiež kvôli dôvodom, ktoré som popisoval v tom príspevku--nenašiel som podobne naladeného človeka, ktorý by to potiahol.

Doména

Vo februári 2017 som bol v Brne ne nejakom stretnutí, asi to bola Posobota, už si presne nespomínam. Po návrate domov som bol dosť namotivovaný začať robiť WebElement v Brne. Tak som si, asi o pol druhej v noci, kúpil doménu webelement.cz. A tam to aj ostalo. Ako vo videu Bought a domain. :)

Chemix

Cez vianočné sviatky 2018 som volal s Chemixom, ktorý sa dlho pohybuje okolo Nette komunity a robí fajn veci. Napríklad spomínanú Posobotu a pod. Bavili sme sa o tom, že by sa z WebElementu mohla stať konferencia.

Rozhodol som sa túto myšlienku podporiť z niekoľkých dôvodov:

  • Chemixa poznám a viem, že robí, a chce robiť len dobré veci.
  • WebElement je dlhšie neaktívne stretnutie, bola by škoda nechať to zakapať.
  • A budem rád, ak WebElement dostane nový život. Radšej sa budem podieľať (aj keď možno pasívnejšie) na niečom väčšom a získam nové skúsenosti.

Čo to znamená?

  • Na twittri @webelement už neuvidíte nové informácie o stretnutiach ale o konferencii.
  • Nový domov pre WebElement nájdete na webelement.cz.
  • S konferenciou sa začína v Prahe, možno bude aj v Brne, a možno aj v Bratislave. A možno časom z WebElementu bude stredoeurópska konferencia.

PS: Chemix do toho fakt kopol a prvá WebElement konferencia je už zajtra (27.2.2019). Vidíme sa!